Very very gentle … Trening na specjalną okazję

Dziś rano spotkałam się z moim ex. Coś wisiało w powietrzu między nami. Jakieś nienazwane emocje podnosiły rozbudzone łby. Jeszcze moment i rzucilibyśmy się sobie do gardeł.

Zamiast tego wstaliśmy od kawiarnianego stolika nie czekając na zamówione śniadanie. I każde z nas poszło w swoją stronę.

Wróciłam do domu czując łzy po powiekami. Usiadłam na podłodze i rozpłakałam się. Z bezsilności, żalu i złości.

Znacie taki stan? Zdarzyło Wam się to kiedyś? Tak?

A wiecie, że to najlepszy moment na Trening Przyjemności?

Właśnie wtedy, kiedy boli tak bardzo, że macie ochotę przestać czuć w ogóle, zakopać się pod kołdrę i nafaszerować czekoladkami.

Kortyzol, hormon stresu sprawił, że moje ciało zesztywniało, gotując się do ataku lub ucieczki. Kiedy znalazłam się w domu, poczułam się bezpiecznie. Poziom kortyzolu zaczął opadać, ale nieprzyjemne napięcie w ciele pozostało.

Natychmiast poczułam senność. Zauważyłam jednak niespodziewanie, że w reakcji na senność uruchomił mi się zupełnie nowy mechanizm, jakby powtarzana milion razy mantra wreszcie zaskoczyła: przyjemność, Karo, przyjemność … czas na Trening!

Zaczęłam masować się od środka własnym oddechem.

Moje zesztywniałe ciało zaczęło się delikatnie rozciągać. Oczy wciąż same mi się zamykały ale zdołałam wklepać w wyszukiwarkę „very very gentle streaching” i znalazłam kilka fajnych filmików.

Rozebrałam się (do naga!), wyłączyłam dźwięk i zaczęłam się rozciągać, inspirując się filmikami.

Rozciągałam się delikatnie, aż do momentu kiedy czułam szczypanie i napięcie, wtedy oddychałam dalej i próbowałam łagodnie rozciągnąć się jeszcze trochę.

Wraz z oddechem płynęły emocje i łzy po twarzy. Nie z wysiłku, ale z ulgi. Otwierałam klatkę piersiową i serce, tak pełne uczuć, że zdawało mi się, że zaraz pęknie.

Powoli pojawiło się rozluźnienie w ciele, zaufanie, spokój i pulsująca przyjemność.

Oksytocyna i endorfiny wybiegły na spotkanie ostatnich oddziałów kortyzolu i odesłały je do domu.


 

Kiedy zaczynałam Trening Przyjemności nie miałam pojęcia dokąd mnie on zaprowadzi.

I wciąż się zaskakuję 🙂

Czuję, że wchodzę w jakąś zupełnie nową relację z moim ciałem. I cieszę się, że jesteście ze mną. Że mam się z kim dzielić tą niezwykłą przygodą.

Napiszcie, jak Wasze treningi? A jeśli Wam się podoba to co robię, polubcie tego posta, udostępnijcie przyjaciołom, skomentujcie, zaproście znajomych do wspólnych treningów.

Love

Wasza Karo

Very very gentle … Trening na specjalną okazję

O autorze
-

Zapisz się na Listy od Karo aby nie przegapić żadnego odcinka Sex & Love TV

Możesz użyć pseudonimu zamiast prawdziwego imienia!