Romantyczny weekend z (prawie) nieznajomym …

„Karo,

Za tydzień mam spotkać się na romantyczny weekend z mężczyzną, którego poznałam trzy miesiące temu podczas podróży do Indii. Przeżyliśmy gorący, dwudniowy romans na Goa i rozjechaliśmy się, każdy w swoją stronę. Od tego czasu utrzymujemy kontakt przez facebooka, ślemy sobie namiętne wiadomości, czasem rozmawiamy przez Skypa. To jest bardzo podniecające, czuję się pożądana, atrakcyjna no i niemal w związku. Teraz on przylatuje do Polski. Mamy się spotkać. Aby było romantycznie umówiliśmy się w hotelu nad morzem. We wspólnym pokoju. A ja zaczynam się bać. Co jeśli nie będę miała ochoty na seks? On chyba tego oczekuje po tych wszystkich seksownych rozmowach. A ja? Sama nie wiem. Marzę o namiętnym seksie, ale nie wiem co będzie kiedy się z nim spotkam. Może to zauroczenie z Goa nie wróci. Boje się, że zrobię coś, czego nie będę chciała. Ze wstydu, z lęku, z braku kontaktu ze sobą. Jak dowiedzieć się o co mi chodzi?

Beata, 32 lata”

Droga Beato,

Jak dowiedzieć się o co mi chodzi? Odpowiedź na to pytanie jest cenniejsza niż skarbiec pełen klejnotów, prawda? Jak podejmować wybory w naszym erotycznym i miłosnym życiu, które przyniosą nam spełnienie?

To nie jest łatwe. Dlaczego?

Ponieważ wiedza o tym, czego naprawdę pragniemy jest efektem miłosnej i seksualnej edukacji oraz nieustannego osobistego rozwoju w tym obszarzeTymczasem seks, związki i miłość to wciąż tematy tabu. Dawne wzorce kulturowe wokół związków, seksu i miłości rozluźniają się, ale w tym zmieniającym się seksualnym krajobrazie wciąż brakuje dobrych narzędzi do znajdowania wewnętrznego przewodnictwa. Równocześnie nie brakuje autorytetów i ekspertów, którzy ustalają normy i mówią nam, czego powinnyśmy pragnąć. Wobec powszechnego zagubienia w meandrach ludzkiej seksualności, niełatwo jest odnaleźć drogę do spełnienia.

Wracając do  Ciebie, Beato – piszesz, że obawiasz się spotkania, ze swoim wakacyjnym (a teraz też wirtualnym) kochankiem. To wspaniale! Naprawdę. Twoje wątpliwości świadczą o tym, że jesteś na najlepszej drodze do odkrycia i spełnienia swoich najgłębszych pragnień w seksie i w miłości. Trudne pytania i niekomfortowe uczucia to doskonali przewodnicy w tej podróży.

Twoje wątpliwości są również uzasadnione z innego powodu. Twoja relacja z tym mężczyzną przeszła już różne etapy, w którym każdy zaspokajał prawdopodobnie różne Twoje potrzeby. W seksie, miłości, relacji z samą sobą.

Najpierw dwudniowy gorący romans na Goa. Nie piszesz wiele o tym czasie ale prawdopodobnie możesz przypomnieć sobie emocje, które towarzyszyły temu spotkaniu. Jak się wtedy czułaś? Co sprawiło, że poddałaś się namiętności? Czy potrafisz nazwać potrzeby, jakie zaspokoiłaś tym romansem? Potrzebę czułości, bliskości a może przygody, zabawy czy też po prostu seksu? A może miałaś potrzebę intymnego związku z mężczyzną i ta przygoda pozwoliła Ci poczuć się kochaną?

Odpowiedzi na te pytania są ważne bo pozwolą Ci sprawdzić czy podczas tego weekendowego spotkania te potrzeby mają również szansę być zaspokojone.

Trochę więcej piszesz o kolejnym etapie Waszej znajomości – trzy miesiące wirtualnego flirtu. Piszesz, że czujesz się pożądana, atrakcyjna i „niemal w związku”.  Erotyczne, wirtualne flirty to trochę syndrom naszych czasów. Takie historie często wzbogacają nasze życie i dają nam iluzję bycia w związku. Ty dość dokładnie opisujesz, jakie potrzeby zaspokaja Ci ta relacja. Potrzebę uwagi, ważności i bliskiej relacji. Czujesz to? Być może jest tak, że Twoje pożądanie budzi się wtedy, kiedy te potrzeby są zaspokojone.

Zbliżający się weekend i Wasze spotkanie na żywo będzie najpewniej chwilą prawdy. Piszesz, że boisz się, że nie będziesz miała ochoty na seks. Może tak być, jeśli okaże się, że to spotkanie nie zaspokoi Twoich głębokich potrzeb. Trochę to skomplikowane, prawda? Ale czy wiesz, że istnieje co najmniej 237 powodów, dla których uprawiamy seks? Każdy z tych powodów zaspokaja jakąś potrzebę. Naprawdę warto wiedzieć, co nas podnieca.

Ale to jeszcze nie wszystko.

Piszesz też, że obawiasz się, że nawet jeśli odkryjesz, że nie masz ochoty na seks to nie będziesz potrafiła odmówić.  Twoje obawy mają być może źródło głębsze niż przypuszczasz. Czy wiesz, jak wiele kobiet decyduje się na seksualny kontakt nie czując tak naprawdę pożądania i ochoty na seks? Robią to z lęku przed odrzuceniem, aby zachować iluzję, że same decydują o sobie, z chęci utrzymania relacji lub jakiejś wizji samej siebie.

Kobietom przez dziesiątki pokoleń odmawiano prawa do decydowania o własnym ciele i o własnej seksualności. To sprawiło, że ten „kontakt z samą sobą” w obszarze seksualności jest utrudniony bo w świecie naszych prababek lepiej i bezpieczniej było nie znać swoich głębokich pragnień. Czasy się zmieniły ale w nas wciąż żywe są dawne uwarunkowania.

Powtórzę jeszcze raz to co napisałam na początku – to, że zadajesz sobie takie pytania świadczy o tym, że zaczynasz słuchać swojej intuicji i budować kontakt ze sobą. Odkrycie swoich najgłębszych potrzeb w seksie i miłości i szukanie sposobów na ich spełnienie to długa i fascynująca podróż.

Mam nadzieję, że w kolejnych Listach od Karo znajdziesz więcej inspirujących wskazówek, które pozwolą Ci stworzyć własną mapę.

A tymczasem zachęcam Cię do zrobienia 3 kroków, które być może ułatwią Ci podjęcie decyzji co do Twojej weekendowej randki:

Krok pierwszy: Nazwij potrzeby i oczekiwania

Odpowiedz swoje szczerze na pytanie, co Cię podnieca w relacji z tym mężczyzną. Czego tak naprawdę potrzebujesz? Jak wyobrażasz sobie idealny scenariusz tego weekendu?

Krok drugi: Zaryzykuj

Zapytaj tego mężczyznę o to samo. Szczególnie wtedy, jeśli Wasze rozmowy krążą tylko wokół seksu, a Ty odkryłaś, że masz jeszcze inne potrzeby.  To może nie być łatwe, ale w końcu – co masz do stracenia? W najgorszym wypadku trochę słodkiej iluzji.

Krok trzeci: Wynajmij drugi pokój

Jeśli zdecydujesz się pojechać to może dobrym pomysłem będzie wynajęcie drugiego pokoju w hotelu tylko dla Ciebie. To da Ci poczucie, że jesteś wolna, masz swoją przestrzeń i decydujesz o sobie.

Cokolwiek postanowisz, życzę Ci szczęścia, zabawy i spełnienia.

***

A Ty? Zdarzyła Ci się kiedyś taka historia? Masz jakieś własne doświadczenia w romantycznych spotkaniach z wakacyjnymi lub wirtualnymi kochankami? Kiedy nasze wyobrażenia spotykają się z rzeczywistością?

Podziel się nimi w komentarzach pod spodem

Jesteś całkowicie anonimowa, a Twoja historia może wesprzeć inne kobiety.

Stwórzmy razem przestrzeń, w której nie ma tematów tabu.

Możesz też do mnie napisać swoje własne pytanie. Jestem ciekawa, co Cię interesuje, jakie masz wątpliwości i co jest dla Ciebie ważne. czekam na Twój list tutaj: karo@akabal.pl

Romantyczny weekend z (prawie) nieznajomym …

| Listy od Karo | 0 komentarzy
O autorze
- jestem tu, aby Twoje życie stało się bardziej seksowne. Zapraszam Cię do eksplorowania dziesiątek inspirujących wpisów na mojej stronie! Seks to więcej niż myślisz :)

Zapisz się na Listy od Karo aby nie przegapić żadnego odcinka Sex & Love TV

Możesz użyć pseudonimu zamiast prawdziwego imienia!