Metoda relaksu, która pobudza

Karo, Czy to możliwe aby stracić ochotę na seks? Jestem w związku od 7 lat, mamy 4 letnią córkę. Kochamy się max 2 razy w miesiącu. Chciałabym więcej ale zwykle bywam tak zmęczona po całym dniu, że nie mam nawet siły pomyśleć o seksie. Ostatnio zasnęłam podczas masażu, który miał być odprężającą grą wstępną Czy jest jakaś metoda relaksu, która jednocześnie pobudza?

Anna, 37 lat”

Anno, bardzo podoba mi się to sformułowanie – metoda relaksu, która pobudzaTrafiłaś w samo sedno! Ten stan w którym nabieramy ochoty na seks możemy nazwać podniecającym odprężeniem. To stan wyjątkowy, cenny i bardzo trudny do osiągnięcia w trybie życia, który prowadzimy. Piszesz, że po wyczerpującym dniu zasypiasz przy każdej próbie relaksu. Uwierz mi, nie jesteś jedyna. Codzienne życie większości z nas obfituje w stres, ciągłe wyzwania i napięcie.  Aby utrzymać się przez wiele godzin w gotowości  bojowej nasz organizm produkuje hektolitry kortyzolu, hormonu, który podnosi poziom glukozy we krwi wspierając naszą efektywność i szybkość reakcji.

Utrzymanie stanu gotowości bojowej jest jednak wyczerpujące, dlatego kiedy organizm dostaje sygnał, że niebezpieczeństwo minęło (ciepły dom, gorąca kąpiel, miękka kanapa, pieszczoty) – włącza tryb „regeneracja i sen”. I wtedy zasypiamy podczas gry wstępnej. To ma sens, prawda?

Co zatem możemy zrobić? Jak się zrelaksować i podniecić równocześnie? Mam dla Was dwie strategie. Pierwsza to jeden z moich najcenniejszych sekretów seks coacha. Tajemna technika Ars Amandi.  Najpierw jednak opowiem Wam o drugiej, długoterminowej metodzie, która jest niezbędna, aby seksowne sztuczki były skuteczne. To Trening Przyjemności. Kiedy żyjemy pod władzą kortyzolu ochota na seks nie pojawi się sama.  Musimy ją wytrenować, tak jak mięśnie brzucha. 

Do pożądania prowadzi nas przyjemność Tymczasem w naszym codziennym życiu przyjemność nie stoi zbyt wysoko na liście priorytetów, prawda? Najpierw obowiązki, potem przyjemność. Brzmi znajomo? Na pewno tak. Obowiązków zwykle mamy jednak tyle że na przyjemność nie starcza już czasu. Stąd pomysł na regularny trening przyjemności, jako program odnowy Twojego życia seksualnego.

Codzienna dawka przyjemności jest niezbędna aby zniwelować antyorgazmiczne działanie kortyzolu i przygotować nasze ciała na namiętny seks. Trening Przyjemności to praktyka 15 minut przyjemności. Codziennie. Bez wymówek. Brzmi banalnie ale znawcy tematu wiedzą, że to wcale nie jest takie proste.

A teraz obiecana seksowna technika: Naszym celem jest ekspresowa produkcja oksytocyny, hormonu i neuroprzekaźnika który ma tajemną moc – niweluje działanie kortyzolu i natychmiast napełnia nasze ciała przyjemnością i błogością wprawiając je w drżenie. Oto jedna z moich ulubionych praktyk Ars Amandi, która zapewnia oksytocynowy strzał:

Masaż piersiPo ciężkim dniu w pracy weź prysznic używając ulubionych olejków aromatycznych. Polecam naturalne olejki cytrusowe które orzeźwiają i pobudzają. Potem usiądź wygodnie i przy użyciu olejku, zacznij masować swoje piersi, łagodnie ale zdecydowanie kolistymi ruchami obiema rękami. Do środka i na zewnątrz.  Po wykonaniu kilkunastu okrążeń zacznij przesuwać palcem po brodawce. Masuj tak długo, aż poczujesz odprężenie i przyjemne mrowienie w podbrzuszu. Oddychaj głęboko i powoli. Jeśli masz ochotę możesz o taki masaż poprosić partnera_erkę. Ale pamiętaj – to nie jest gra wstępna. Ten masaż nie musi do niczego prowadzić. Jeśli nie poczujesz ochoty na seks – to wszystko jest w porządku.

Zaproś partnera tylko wtedy, kiedy jesteś pewna, że nie poczujesz się zobligowana do seksu. I nie ustawaj w praktykowaniu przyjemności To naprawdę działa!

Odkrywanie tajemnic naszego życia seksualnego to fascynująca podróż.

Zapraszam Cię do niej. W kolejnych odcinkach Sex & Love.tv będę odpowiadać na Wasze pytania o seks i intymne relacje.

Jeśli masz takie – napisz do mnie: karo@akabal.pl

A jeśli nie chcesz przegapić swojej odpowiedzi zapisz się na Listy od Karo.  Do zobaczenia za tydzień.

Category: Seks z KARO TV
O autorze
- jestem tu, aby Twoje życie stało się bardziej seksowne. Zapraszam Cię do eksplorowania dziesiątek inspirujących wpisów na mojej stronie! Seks to więcej niż myślisz :)

Zapisz się na Listy od Karo aby nie przegapić żadnego odcinka Sex & Love TV

Możesz użyć pseudonimu zamiast prawdziwego imienia!