Próby zajścia w ciążę zrujnowały nasze życie seksualne – skarży się Ewa

Karo

Od prawie 4 lat staramy się z mężem o dziecko. Teraz widzę, że to zrujnowało nasze życie seksualne. Seks na zawołanie, testy owulacyjne, niekończące się badania, diety, leczenie konwencjonalne i niekonwencjonalne, hormony, wahania nastroju – czy muszę pisać więcej? Poddaliśmy się. Myślimy o in vitro. Albo o adopcji. I … od 3 miesięcy zero seksu między nami. Nawet mi to specjalnie nie przeszkadzało, chyba potrzebowałam odpocząć, ale powiedziałam o tym koleżance i ona przysłała mi jeden z Twoich listów. Przeczytałam wszystko co znalazłam na Twojej stronie. Było tak, jakbym weszła do świata, o którego istnieniu zapomniałam. Pożądanie, eros, orgazmy. Ale historii podobnej do mojej nie znalazłam. Dlatego piszę. Poradzisz coś? Co teraz? Jak odbudować namiętność ze zgliszczy? I co gdybyśmy znów zaczęli próbować zajść w ciążę? Ciągle mam cień nadziei.

Załamana Ewa, 39 lat

Droga Ewo

Dziękuję Ci za ten list. Jestem przekonana, że poruszył on wiele kobiet i jestem zaskoczona, że do tej pory takie pytanie jeszcze się nie pojawiło. 
Cieszę się, że dzięki Twojej koleżance trafiłaś do naszej seksownej społeczności.

Kiedy para zaczyna świadomie starać się o dziecko, a ten proces trwa dłużej niż się spodziewamy, erotyczna, intymna więź między partnerami jest wystawiona na ogromną próbę. Seksualność jest podporządkowana „wyższemu celowi”. I nie tylko seksualność – wiele innych obszarów organizuje się wokół poczęcia, jako życiowego priorytetu.

W takiej sytuacji trudno jest znaleźć czas, energię i przestrzeń na dbanie o jakość erotycznej więzi. Nie mówiąc już o kontakcie z własną, seksualną energią.

W naszej kulturze nie mamy tradycji uczenia się siebie jako istot seksualnych. W efekcie trzy czwarte kobiet, które się do mnie zwraca, nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Są to kobiety w związkach, singielki, młode mamy, kobiety dojrzałe. Wiele kobiet, na różnym etapie życia czuje, że w seksie coś je omija, że mogłyby doświadczać więcej, ale same nie widzą dokładnie czego.

Mam dla Ciebie Ewo dobre wieści.
Pomimo tego, że długoletnie starania o dziecko czy leczenie niepłodności przodują na liście okoliczności, które rujnują życie seksualne w związku to:

W każdym momencie życia można rozpocząć odbudowę erotycznej więzi.

Potrzebna do tego jest jednak decyzja o umieszczeniu jakości życia seksualnego wysoko na liście priorytetów.

Piszesz Ewo, że się poddaliście i zaprzestaliście starań. W efekcie przestaliście uprawiać seks w ogóle. To znaczy, że w Waszym życiu nie było miejsca na Erosa, namiętność i seksualną bliskość poza obszarem związanym z prokreacją. Nic dziwnego, że oboje jesteście zmęczeni i nie reagujecie erotycznie na siebie nawzajem.
Sugerujesz również, że może znowu zaczniecie próbować …
Dlatego właśnie moje pomysły na przywoływanie Erosa mogą posłużyć parom, które, tak jak Wy – próbują odnaleźć się na nowo w seksualności wolnej już od presji poczęcia jak i tym, które wciąż próbują.
Ale również wszystkim tym, którzy na nowo pragną poczuć pożądanie w swoim życiu.

JESTEŚ ISTOTĄ SEKSUALNĄ

Seksualność to nie tylko to co robimy z drugą osobą w sypialni, pod kołdrą. Czy też na stole w kuchni lub pod prysznicem (mmm… rozmarzyłam się 🙂

Seksualność to życiowa energia, które płynie w naszych ciałach i sprawia, że chce nam się żyć, robić, działać, spełniać pragnienia, kochać.

Kiedy nie mamy kontaktu z tą niezwykłą życiową energią potrzebujemy innej stymulacji, aby wstać co rano z łóżka. W naszej kulturze nie uczymy się, jak być w kontakcie z naszą seksualnością 24 godziny na dobę i jak pielęgnować pożądanie. Dlatego często do wstania z łóżka zmusza nas poczucie powinności i lista rzeczy do zrobienia a nie dreszcz ekscytacji na powitanie nowego dnia.

Wydawać by się mogło, że to co piszę nie jest wcale o seksie.
A jednak to jest pierwszy krok w programie odnowy życia seksualnego – odzyskać kontakt z pożądaniem i własną seksualnością.
To szczególnie ważne po długim okresie kiedy Twoja seksualność była podporządkowana poczęciu dziecka. Ale brak świadomości tego, że przyjemność, pożądanie i spełnienie są naszym naturalnym prawem niezależnie od tego, czy „uprawiamy seks” czy też nie, jest powszechny w naszym świecie.

Jak to zrobić?
Jak odzyskać kontakt z własną seksualnością?

TRENUJ PRZYJEMNOŚĆTak. Przyjemność toruje drogę dla pożądania. Pożądania, które sprawia, że mamy ochotę na życie i pożądania, które sprawia, że mamy ochotę na seks. Pisałam już o tym wielokrotnie – że w dzisiejszych czasach potrzebujemy nauczyć się na nowo odczuwać Przyjemność przez duże P. Bezwarunkową, zmysłową, bezpłatną, dostępną na wyciągnięcie ręki Przyjemność z bycia tu i teraz, na tej planecie, która obdarowuje nas hojnie okazjami do przyjemności.

Aby pomóc kobietom i mężczyznom odnowić relację z przyjemnością i tym samym otworzyć szeroko drzwi dla pożądania w życiu stworzyłam autorską metodę powiększania pojemności naszego ciała na przyjemność zwaną Trening Przyjemności, którego szczegóły zdradziłam w TYM E-BOOKUPrzeczytaj go i trenuj codziennie.
Zaproś do treningu swojego partnera bo kolejny krok w odnowie Waszego życia seksualnego będzie wymagał jego udziału:

STWÓRZ NOWE KORYTO DLA EROSA

Czy w Waszym związku jest miejsce na jakąkolwiek bliskość o intymnym charakterze, która nie ma na celu doprowadzenia do seksualnego stosunku?
Taką bliskość, która jest dla Was źródłem zmysłowej przyjemności?
Fizyczną bliskość podczas której dzielicie się nawzajem bezwarunkową przyjemnością?

Jeśli nie – to bez obaw – nie jesteście w tym odosobnieni.
Fizyczna bliskość i czułość szybko znika w wielu relacjach. A przecież fundamentem pożądania jest głęboki relaks i przyjemność. Budowanie w związku przestrzeni do dzielenia się zmysłową przyjemnością poprzez wzajemny dotyk jest przywoływaniem Erosa.
Piszesz, że być może wrócicie do starań o dziecko. I pewnie czytają nas kobiety, które wciąż się starają. Zatem nie będę Wam radzić, aby próby poczęcia uczynić bardziej seksownymi. Wyobrażam sobie, że po 4 latach starań i wielu mechanicznych stosunkach „bo to właśnie teraz” to może być niewypał. Jeśli wciąż się staracie, niech wszystko dzieje się tak, jak do tej pory.

A dodatkowo zajmijcie się żłobieniem nowego koryta dla erotycznej przyjemności w Waszej relacji.

Na przykład przez wspólne Treningi Przyjemności.

SEKRET NAMIĘTNYCH ZWIĄZKÓW

Czy wiesz, że istnieją 4 rodzaje dotyku, które są niezbędne w każdej relacji, aby ogień namiętności nie wygasł?
Zobacz jeden z odcinków Sex & Love TV, w którym o tym opowiadam i spróbuj przywrócić do swojego życia miłosnego każdy z tych czterech rodzajów:

Tak, czeka Was sporo pracy. Ale tak, jak pisałam na początku –

Odnowa życia seksualnego wymaga postawienie Erosa wysoko na liście życiowych priorytetów.

Wierzę, że Ci się uda odzyskać kontakt z pożądaniem.
A gdybyś chciała wsparcia i towarzystwa w tej podróży to zapraszam Cię do Sex & Love School, niezwykłej kobiecej społeczności i rewolucyjnego programu seksualnej reedukacji i rozwoju osobistego w obszarze seksu i miłości.
Dowiedz się więcej TUTAJ

Jestem ciekawa też Waszych głosów.
Szczególnie od tych z Was, które mają za sobą takie doświadczenie – starania się o dziecko.
Jaki wpływ miało to na Wasze życie seksualne?
Co z Erosem, kiedy cel został osiągnięty?
A może zechcesz podzielić się swoimi sposobami na to, aby seks dla poczęcia zachował magię i spontaniczność?

Będę wdzięczna jeśli podzielisz się ze mną i z innymi kobietami swoim doświadczeniem w komentarzu pod tym tekstem
To niezwykle cenne – prawdziwe historie o seksie i miłości.

I pamiętaj, że jestem tu dla Ciebie i czekam na Twoje listy z pytaniami.
Odpowiadam na nie co tydzień w Listach od Karo.

Pozdrawiam Cię gorąco

Twoja Karo

P.S. Jeśli masz bliską Ci kobietę, którą może zainteresować ten felieton to prześlij go jej.
Będę szczęśliwa jeśli również udostępnisz linka do mojej strony w swoich mediach społecznościowych. Ze względu na treści, które uznawane są za kontrowersyjne (no wiesz … seks 😉 mam ograniczoną możliwość promocji strony. A chcę szerzyć Dobrą Nowinę tam, gdzie jest potrzebna! Dziękuję

Próby zajścia w ciążę zrujnowały nasze życie seksualne – skarży się Ewa

| Listy od Karo | 0 komentarzy
O autorze
- jestem tu, aby Twoje życie stało się bardziej seksowne. Zapraszam Cię do eksplorowania dziesiątek inspirujących wpisów na mojej stronie! Seks to więcej niż myślisz :)

Zapisz się na Listy od Karo aby nie przegapić żadnego odcinka Sex & Love TV

Możesz użyć pseudonimu zamiast prawdziwego imienia!